Geen fiscale strop voor deelnemers van het J&J Pension Fund OFP

De berichten in het nieuws over een mogelijke fiscale tegenvaller voor 1,6 miljoen pensioenverzekerden, waarbij het pensioenvermogen wordt belast, gelden niet voor het J&J Pension Fund OFP.

De waarschuwingen gelden voor pensioenverzekeringen met een uitkeringsregeling (DB-regeling) waarbij nog wel sprake is van pensioenopbouw in 2028, omdat deze pensioenverzekeringen mogelijk niet vóór 1 januari 2028 zijn overgezet in een pensioenregeling in overeenstemming met de Wet toekomst pensioenen.

De nieuwe pensioenregeling moet ingaan vóór 1 januari 2028

De werkgever werkt aan een nieuwe pensioenregeling zodat deze vóór 2028 kan starten. Vanaf het moment van overgang stopt de opbouw in de huidige regeling. Zo wordt voldaan aan de fiscale regels.

Wat betekent dit voor u?

- Uw opgebouwde pensioen blijft gewoon pensioen, ook na 1 januari 2028.
- Uw opgebouwde pensioen wordt niet belast, dat gebeurt wanneer het pensioen wordt uitgekeerd.
- Nieuwe pensioenopbouw zal op tijd plaatsvinden in de nieuwe pensioenregeling.
- Er dreigt géén fiscale naheffing of verlies van pensioenrechten voor deelnemers van het J&J Pension Fund OFP.

Kortom: De genoemde fiscale risico’s zijn niet van toepassing op ons pensioenfonds en het opgebouwde pensioen van haar deelnemers.